Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2020

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2020

By-RAM
by By-RAM
5 Nisan 2020 0

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2020

Yeni Giulia Quadrifoglio sürüş deneyimi için geliştirilmiş en güçlü Alfa Romeo’dan daha fazlasını vaat ediyor ve Quadrifoglio ( İtalyanca dört yapraklı yonca ) ile rekabetçi köklerine geri dönüyor. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’nun şu anda satın alınabilecek en iyi performans otomobillerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Alfa Romeo’nun yeni arkadan itişli ‘Giorgio’ mimarisine dayanan ve gelişmiş aktarma organları, süspansiyon teknolojileri ve hafif yapısı ile pazara harika bir giriş yaptı. Ağrılığı azaltmak için motor, kapılar, frenler ve süspansiyon bağlantıları alüminyumdan üretilirken, tavan, koltuk çerçeveleri, şaft ve motor kaputunda karbon fiber kullanılmıştır.

Yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio tasarımı, gereksiz drama olmaksızın dramatik bir etki bırakacak şekilde yaratılmış. Temel özelliklerle karakterize edilmiş güçlü bir kimliğe sahip: “Trilobe ızgara” (ikonik üçgen ızgara), sert kaput tasarımı ve kaslı görünüm. Tavan, kaput, arka spoiler ve yan eteklerde büyük ölçüde karbon fiber kullanımı, yeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’ya üstün yarış ruhu katmaktadır. Arkadan itiş ve ideal 50/50 ağırlık dağılımı, kusursuz bir sürüş deneyimi yaşatırken, uzun bir ön kaput ve çok geniş bir ön panel tasarımı sunmaktadır.

Yeni Giulia Quadrifoglio araç dinamiklerine ayrılmış bir “beyne” sahip. Adı Alfa™ Şasi Kontrol Sistemi (CDC) olan bu modülün işlevi ESC, Alfa™ DNA Pro, Alfa™ Aktif Tork Kontrol Sistemi, Alfa™ Aktif Aero Splitter, Entegre Fren Sistemi (IBS) ile Alfa™ Aktif Süspansiyon işlemlerini entegre etmek ve bunların her birine belirli görevler vermektir.

Yaya tespit fonksiyonlu Otonom Acil Durum Fren Sistemi (AEB) ile Ön Çarpışma Uyarı Sistemi (FCW), Şerit Değiştirme İkaz Sistemi (LDW), Hız Sınırlayıcılı Seyir Kontrolü, arka çapraz yol tespiti ve dinamik şerit çizgili arka görüş kamerası özellikli Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve park sensörleri standart olarak mevcuttur.

Yeni Alfa Romeo Giulia, kendi segmentinde fren sisteminin işlevlerini stabilite kontrolünün işlevleriyle birleştiren bu yenilikçi elektromekanik cihazla donatılan ilk sedandır: Entegre Fren Sistemi (IBS). Bu sistem önemli bir ağırlık optimasyonu ve fren pedalı titreşiminin azalmasını sağlamakla kalmayıp bir de pedalların anında geri bildirim vermesini sağlar ve bu sayede 100 km/s hızdan 0’a 32 metrede durarak, rekor frenleme mesafesi elde edilmiştir.

Tamamen yeni dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi gösterge paneline belirgin bir şekilde yerleştirilmiş. Bu kabin teknolojisine, Döner kumandalı yeni nesil bilgi-eğlence sistemi, DAB radyo, üç boyutlu yüksek çözünürlüklü haritaları bulunan Alfa™ Uconnect 3D Navigasyon, 8,8” 3D ekranlı radyo ve 7” TFT ekranlı gösterge paneli dahildir.

Yeni Giulia Quadrifoglio aynı zamanda Harman Kardon* Ses Sistemi’nin mükemmel kalitesi sayesinde 900 W gücünde, 14 hoparlör (bir subwoofer dahil), 12 kanallı amfi ve Logic 7® teknolojisine sahiptir.

Yeni Giulia Quadrifoglio’nun kalbi 2,9 V6 bi-turbo motordur. Motor 2500 ile 6500 devir arasında 510 HP – 600 Nm tork üretir. En yüksek hız 307 km/s dir.

Bu yeni motor Ferrari ile yakın bir iş birliği içinde geliştirilmiştir. Tamamen alüminyum malzeme ile yapılan motor, son derece güçlü ama son derece hafiftir.

Yeni Giulia Quadrifoglio sürücüye mutlak kontrol sağlayacak şekilde tasarlanmış 8 vitesli otomatik şanzımana sahiptir.

Yeni Giulia Quadrifoglio yeni patentli Alfa™ Link sistemi ile donatılmıştır: Ön çift süspansiyon çatalı, direksiyon torku doğrusallığını %20’de tutarak ve dışa savrulmayı azaltarak hızlı viraj alma durumlarında ön tekerlekleri yere mükemmel bir şekilde dik tutar.

Yeni Giulia Quadrifoglio iki kavramaya sahip elektronik kontrollü diferansiyel sayesinde torkun arkadaki iki şafta en iyi şekilde dağıtılmasını sağlayan yenilikçi bir sistem ile donatılmıştır. Bu, yüksek hızlarda virajlarda ve her tür yol tipinde bile daha yüksek çekiş gücü ve daha güvenli yol tutuşunu beraberinde getirir.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio dünyada Aktif Aerodinamik ön tampon özelliğine sahip olan ilk sedandır: ön tamponun altına yerleştirilen bu ilave karbon-fiber parça, Alfa™ CDC’nin (Şasi Alan Kontrolü) iki uyarıcısı sayesinde açılarak hızla girilen virajlarda bastırma kuvvetini artırarak aracın yol tutuşunu arttırır.

Yeni Alfa™ DNA Pro seçicisi Şasi Alan Kontrolü ile etkileşim halindedir. Aracın davranışını anında seçili sürüş moduna uyarlar:

  • Yarış (Race) takviye fonksiyonunu etkinleştirir ve yarış pistinde sürüş için egzoz sesini yükseltir.
  • Dinamik (Dynamic): Performansı ve hassaslığı artırır. Direksiyon keskinleşir, frenler hassaslaşır ve elektronik kontrol sistemleri sportif bir sürüşe olanak tanır.
  • Doğal (Natural): Şehir sokakları ve otobanlar için idealdir. Dinamik davranış, konfor ve verimliliğe göre ayarlanır.
  • Gelişmiş Verimlilik (Advanced Effeciency): Enerji tasarrufunu en yüksek seviyeye çıkarmanızı ve salınım seviyelerini en düşük seviyeye indirmenizi sağlayan yeni mod.

Alfa DNA™ Pro üzerinden Advanced Efficiency (Gelişmiş Verimlilik) modu etkinleştirildiğinde, 2,9 V6 motor yalnızca üç aktif silindirle çalışabilmektedir. Yeni nesil Start&Stop sistemi ile şehir trafiğinde ek yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Elektronik kontrollü patentli silindir devre dışı bırakma özelliği sayesinde, Yeni Giulia Quadrifoglio 100 km yolu yalnızca 8,2 lt yakıtla gidebilmekte ve 189 g/km CO2* emisyonu üretmektedir.

Aracın Amerika başlangıç satış fiyatı : $75,395

Kaynak: alfaromeo.com.tr

By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.