Chevrolet C8 Corvette Stingray 2020

Chevrolet C8 Corvette Stingray 2020

By-RAM
by By-RAM
25 Nisan 2020 0

Chevrolet C8 Corvette Stingray 2020

2020 yılında, Corvette 67 yıllık tarihindeki en radikal güncellemeden geçti. Chevrolet’in mühendisleri, klasik önden motorlu arkadan itiş düzeninden vazgeçip, ortadan motorlu bir Corvette’in gidilecek yol olduğuna karar verdiler. Ve ortaya çok etkileyici bir sonuç çıktı. Corvette, performans açısından, iki ila üç kat daha pahalı olan otomobillere eşit veya gölgede bırakacak bir sonuç elde etti.

Motorun yeniden konumlandırılması aerodinamik ve soğutmaya daha fazla odaklanmayı gerektiriyordu, bu yüzden otomobilin dış tasarımı tamamen yenilendi. Büyük yan hava girişleri ve arkada arka lambaların altına da daha küçük havalandırma kanalları eklendi. Orta motor yerleşimine geçişin sonucu olarak yolcu bölümü 420 mm ileri kaydırıldı.

C8 Corvette Stingray’de LT2 olarak adlandırılan, C7 Stingray’in LT1’inden türetilen LS tabanlı GM küçük blok motorunun yeni bir sürümünü kullanıyor. Yeni 6.2 litrelik V8 motor 495 beygir güç üretiyor.

Diğer değişiklik, manuel vites kutusunun kaldırılmasıdır. (en azından şimdilik), Corvette Stingray, sadece 8 vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Bununla birlikte, C8 Corvette Stingray, direksiyonun arkasında bulunan kulakçıklarla yarı otomatik vites değiştirmeye izin vermektedir.

Araç 0-97 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor ve maksimum hızı 312 km/s ‘dir.

Otomobilde ultra hafif 19 inç ön ve 20 inç arka tekerlekler kullanılmış.

Corvette’in iç mekânı önceki nesillere göre, çok daha modern ve sürücü odaklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Altıgen direksiyon simidinin önünde, 12 inç diyagonal yeniden yapılandırılabilir dijital gösterge, tüm sürücü bilgilerini içerir ve üç farklı temaya sahiptir. Sağda, sürücüye doğru açılı dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi yer almaktadır.

Harika bir tasarıma, standart deri döşemeye ve havalandırmalı koltukları içeren özellik ve seçeneklerle dolu rahat bir kabine sahip olan C8, gerçekten özel hissettiriyor.

Corvette Stingray Amerika başlangıç fiyatları: 1LT 58,900 Dolar, 2LT 66,200 Dolar, 3LT 70,850 Dolar

By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.