2020 Honda Civic Type R

2020 Honda Civic Type R

By-RAM
by By-RAM
4 Aralık 2020 0

2020 Honda Civic Type R, herkesin sürmeyi sevdiği performans odaklı hot hatch segmentindeki Civic modeli. Genişletilmiş ve yenilenmiş Type R serisi, tatmin edici deneyimini sunmaya devam ediyor.

2020’de Yenilikler Neler?

2020 Civic Type R’nin süspansiyonu, daha duyarlı ve daha keskin yol tutuşu için yükseltildi. Adaptif Amortisör Sisteminin kontrol yazılımı artık yol koşullarını daha hızlı değerlendiriyor ve hem daha iyi yol tutuşu hem de sürüş kalitesi için geliştirilmiş amortisör reaksiyonları sağlıyor. Ayrıca, artan sertlik ve ağırlık azaltma arayışında, desteklerdeki alt kollar ve mafsallar artık yüksek sağlamlıkta alüminyumdan yapılmış.

2020 Civic Type R’nin uyarlanabilir Amortisör Sistemi artık yol koşullarını on kat daha hızlı (2 Hz – 20 Hz) değerlendirerek hem daha iyi yol tutuşu yanıtı hem de sürüş kalitesi için geliştirilmiş amortisör reaksiyonları sağlıyor.

Elektrikli hidrolik direksiyonun direksiyon hissi, üç seçilebilir sürüş modunun her birine ayrı ayrı kalibre edilir: Konfor, Spor ve + R.

Daha iyi fren performansı için, yenilenen Civic Type R, iki parçalı yüzer ön fren diskleri ve yeni fren balataları ile yükseltilmiş bir fren sistemine sahip.

Yeni daha büyük ızgara ve daha ince ızgara kirişi, yüzde 13 daha geniş bir hava giriş alanı sağlıyor. Önde, agresif tampon, kanatlı bir karbon fiber efektli ayırıcı ve tüm arabayı çevreleyen sportif kırmızı vurgu çizgisiyle genişletildi. Kendisinden önceki tüm Type R modelleri gibi, son modellerin her biri Honda’nın ünlü kırmızı ‘H’ rozeti ile süslenmiş.

Michelin Pilot Sports 4S lastikler ve yeni özel koyu gri 19 inç alaşım jantlar, abartısız ama sportif görünümü tamamlamış.

Renk seçeneklerine ek olarak, 2020 Civic Type R cesur bir yeni Racing Blue boya rengi ile sunulacak.

Çok sayıda ödül kazanan Type R’nin 2.0 litrelik VTEC TURBO ‘kalbi’, olağanüstü güç, tork ve performans sunmak için optimize edildi ve geliştirildi.

Direkt enjeksiyonlu turbo şarjlı motordan en yüksek güç çıkışı, 6.500 dev/dak’da 320 PS’dir. 0-100km/sa (0-62mph) hızlanması sadece 5,8 saniyede ve toplam hızı 272 km/sa (169mph).

Spor odaklı iç mekan, kompakt sınıftaki en konforlu ve sofistike kabini sunmak için tasarlanmış. Orta konsolun üst kısmında, geri görüş kamerasından gelen görüntüleri de gösteren yedi inçlik Honda CONNECT renkli dokunmatik ekran bulunuyor.

Honda Civic Type R, sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden biri olan Honda SENSING güvenlik teknolojileri paketine sahip. Sürücüyü potansiyel olarak tehlikeli senaryolarda uyarmak ve yardımcı olmak için bir dizi radar ve kamera bilgisinin yanı sıra bir dizi yüksek teknolojili sensör kullanılmış.

By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.