Toyota GR Supra Coupe Jarama Racetrack Edition

Toyota GR Supra Coupe Jarama Racetrack Edition

By-RAM
by By-RAM
19 Mart 2021 0

Toyota GR Supra Coupe Jarama Racetrack Edition

Toyota, GR Supra Serisini Özel Yeni Jarama Yarış Pisti Sürümü ile Genişletiyor.

Üretim Avrupalı ​​müşteriler için sadece 90 otomobille sınırlandırılmış.

Adını GR Supra’nın ilk kez dünya medyası tarafından sürüldüğü ünlü İspanyol pistinden almaktadır. 19 inç dövme alaşım jantları, kırmızı boyalı fren kaliperleri ve benzersiz Horizon Blue boyasıyla görsel olarak hemen ayırt edilebilir.

Aracın iç kısmı, mavi dikişli siyah Alcantara ile kaplanmıştır. Koltuklar, elektrikli olarak ayarlanabilir ve bir bellek ayarı ve entegre ısıtma özelliğine sahiptir. Ayrıca iç kısımda otomobilin üretim numarasını belirten ve Jarama pistinin bir ana hat haritasını ve Toyota GR Supra logosunu içeren bir karbon fiber gösterge paneli mevcuttur.

Sportif performans için, uyarlanabilir değişken süspansiyon, aktif diferansiyel, spor ayarlı direksiyon ve dört potlu alüminyum ön kaliperler ve 348 mm havalandırmalı ön disklere sahip güçlü Brembo spor frenleri gibi performans artırıcı özelliklerle optimize edilmiştir.

Optimum yol tutuş çevikliği ve kontrolü için “altın oran” palet ve dingil mesafesi oranlarına sahip performans odaklı şasiye sahiptir.

3.0 litrelik turboşarjlı, 335 beygir gücündeki motor, hızlı geçişli sekiz ileri spor otomatik şanzımanla eşleştirilmiştir. Aracın 0-100 km / s hızlanması sadece 4,3 saniyedir.

Jarama Racetrack Edition donanım özellikleri, 3D haritalama ile uydu navigasyonu, akıllı telefon entegrasyonu, bağlı hizmetlere Supra Connect erişimi, 10 hoparlörlü bir ses sistemi ve Multimedya işlevleri için 8,8 inç TFT dokunmatik ekrandan oluşmaktadır.

Supra Safety + Paketi içeriği; yaya algılama işlevine sahip ön çarpışma sistemi, gündüz sürüşü sırasında bisikletlileri tanıma yeteneği, direksiyon yardımlı şeritten ayrılma uyarısı, dur-kalk işlevine sahip uyarlanabilir hız sabitleyici, uyarlanabilir uzun far sistemi, far aydınlatmasını aracın direksiyon açısına göre ayarlayan adaptif ön ışık sistemi ve yol işareti yardımı dahil olmak üzere kapsamlı bir aktif güvenlik özellikleri yelpazesi sunmaktadır.

Mart 2021’den itibaren Avrupa pazarlarında satışa sunulacaktır.

Fotoğraflar ve Bilgi:

newsroom.toyota.eu

Teşekkürler

Avatar
By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.