Drako GTE Elektrikli Süper Otomobil

Drako GTE Elektrikli Süper Otomobil

By-RAM
by By-RAM
31 Mart 2021 0

Drako GTE Elektrikli Süper Otomobil

Drako GTE, Amerika merkezli süper otomobil üreticisi Drako Motors’un ilk sınırlı üretim elektrikli süper otomobili.

Drako Motors’un kurucuları Dean Drako ve Shiv Sikand tarafından bir araya getirilen dünya standartlarında bir ekip tarafından yaklaşık on yıl süren amansız tasarım, mühendislik ve parça geliştirmenin sonucunda, bu otomobil ortaya çıktı.

Şirket, amaçlarının yolda ve pistte maksimum kontrol ve güvenlik ile heyecan verici performans sağlayan çarpıcı, sürücü odaklı süper arabalar yaratmak olduğunu söylüyor.

Drako GTE, 1.200 beygir gücünde dört motorlu mimariye, 330 km/s maksimum hıza ve bugün yoldaki diğer süper arabalardan farklı olarak viraj hassasiyetine sahip dört yolcu kapasiteli ultra lüks bir süper otomobil.

Tamamen elektrikli dört motora sahip olan GTE, modern sürücü deneyimini tamamen yeni bir seviyeye çıkarıyor. Dört sabit mıknatıslı hibrid senkron motor, 1.200 beygir güç ve 8.800 Nm kombine tekerlek torku üretiyor.

GTE’nin her bir tekerleği, son derece hassas tork dağıtımı için ayrı tekerlek kontrolü sağlayan ayrı doğrudan tahrikli dişli kutuları aracılığıyla bir motora bağlanmış.

GTE’nin tasarımı, görsel açıdan bakıldığında, caddede bakışları üzerinde toplamaya ve yarış pistinde maksimum performansa ulaşmak için uygun görünüyor. Ön taraf, ağ örgülü ön ızgara sayesinde özellikle agresif görünüyor. Karbon fiber kaput kaslı ve yanlar iyi şekillendirilmiş.

İç kısımda, karbon fiber döşeme, basit kontrol paneli düzeni, karbon kaplı direksiyon simidi, deri ve Alcantara koltuklar mevcut. Ayrıca otomobil, 20 inç hafif dövme jantlara, Brembo karbon seramik frenlere ve Ohlins amortisörlü iz ayarlı, dört yönlü ayarlanabilir süspansiyonlara sahip.

Drako GTE’nin satış fiyatı 1,25 milyon ABD Doları olacak ve sadece 25 adet üretilecektir.

Bilgi ve Fotoğraflar:

https://www.drakomotors.com/

Teşekkürler

By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.