Lexus’un yeni elektrikli konsept otomobili “LF-Z Electrified” tanıtıldı.

Lexus’un yeni elektrikli konsept otomobili “LF-Z Electrified” tanıtıldı.

By-RAM
by By-RAM
1 Nisan 2021 0

Lexus’un yeni elektrikli konsept otomobili “LF-Z Electrified” tanıtıldı.

LF-Z Electrified, Lexus’un marka dönüşümünün sembolü olan ve 2025 yılına kadar gerçekleştirilecek sürüş performansı, stil ve ileri teknoloji setini içeren bir BEV (Battery Electric Vehicle) konsept otomobili.

LF-Z konsepti, markanın yeni nesil elektrikli otomobillerinden ne bekleneceği konusunda ipuçları veriyor.

Lexus’un yeni aracı, “DIRECT4” olarak bilinen yeni bir dört tekerlekten çekiş gücü kontrol teknolojisine sahip ve bir elektrikli motorun itici gücünün anlık tepkisini bir aracın dört tekerleğini serbestçe kontrol etmek için kullanılıyor.

Benzersiz bir BEV sürüş deneyimi sağlamak için, iç kısım “Tazuna” kokpiti ile donatılmış ve açık ve minimalist bir tasarıma sahip. Sürücü ve aracı daha önce hiç olmadığı gibi birbirine bağlamak için artırılmış gerçeklik ve yapay zeka kullanan araçta iç kısım, Lexus’un insan merkezli yaklaşımının yükseltilmiş bir seviyesini, 1989’dan beri Lexus markasının temelini oluşturan bir ethos’u temsil ediyor.

Aracın dış kısmı, Lexus’tan alıştığımızdan daha keskin ve daha çok tekerlek dışarı çıkmış bir duruş sergiliyor. Ön tarafındaki ‘iğ’ motifi, Lexus’un mevcut arabaları tarafından kullanılan ızgara şekline atıfta bulunurken, LF-Z yaklaşan elektrikli Lexus modelleri için son derece farklı bir tasarıma işaret ediyor.

Bununla birlikte, elektrokromik cam tavan, sanal paylaşılabilir tuşlar, bir AR HUD ve dokunduğunuzda yüzeyde görünen kapı kolları mevcut.

Ancak Lexus, ince arka farların ve yeni marka logosunun gelecekteki elektrikli araçlarının ayırt edici özelliği olacağını ima ediyor.

Japon Premium markası, 2025 yılına kadar 20 yeni veya yükseltilmiş model sunmayı planlıyor.

Lexus, LF-Z konseptinin 90 kWh lityum iyon pil ile güçlendirildiğini ve 600 km (373 mil) menzili hedeflediğini söylüyor.

Kaynak: Lexus

pressroom.lexus.com

Avatar
By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.