PEUGEOT logosunu değiştirdi

PEUGEOT logosunu değiştirdi

By-RAM
by By-RAM
3 Mart 2021 0

PEUGEOT logosunu değiştirdi.

Dünyanın hayatta kalan en eski Otomotiv Markası, yeni bir logo ile kişiliğini ve karakterini yeniden teyit ediyor. Tarihinde yeni bir sayfa açıyor.

25 Şubat 2021’de PEUGEOT yeni logosunu açıkladı. Bu, Peugeot’nun başından beri geçirdiği en büyük logo değişikliklerinden biri, çünkü onlarca yıldır kullandığı yürüyen aslan artık yok.

PEUGEOT, 1850’den beri, hepsi aslan amblemini taşıyan on ardışık logoya sahipti. Bugün PEUGEOT markasının Küresel Marka Tasarım stüdyosu olan PEUGEOT Tasarım Laboratuvarı tarafından daha akıcı, daha kaliteli ve daha zarif on birinci versiyon oluşturuldu.

Peugeot, kollarını uzatarak ayakta duran aslanın yerine, yüzünü yakınlaştırdı. Yan profilden güçlü bir yelesi olan ve ağzı açık, dişlerini gösteren bir aslan şeklinde gösterilmiş.

Aslan, kraliyet arması kalkanının üzerine konulmuş ve üstüne “Peugeot” yazılmış. Son zamanlarda gördüğümüz en iyi yeni logolardan biri olmuş.

Yeni logoyu değerlendiren Tasarım Müdürü Jean-Pierre Ploué “Yeni logomuz zarif tasarımıyla şirketimizin geleceğini ve yeni ufuklara olan yolculuğunu sembolize ediyor. Logonun derin lacivert renginde ise zengin mirasımızdan esinlendik” dedi.

Yeni logo, dün PEUGEOT’un ne anlama geldiğini, bugün PEUGEOT’un ne anlama geldiğini ve PEUGEOT’un yarın ne anlama geleceğini somutlaştırıyor.

Yeni logoyu taşıyan ilk araç, yeni nesil Peugeot 308 olacak.

Bilgi ve Fotoğraflar:

peugeot.com

Avatar
By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.