Renault 5 Prototip: R5 elektrikli olarak yeniden doğdu.

Renault 5 Prototip: R5 elektrikli olarak yeniden doğdu.

By-RAM
by By-RAM
15 Ocak 2021 0

Renault 5 Prototip: R5 elektrikli olarak yeniden doğdu.

Fransız otomobil üreticisi Renault, önümüzdeki 5 yıl için planını açıkladı.

Renault, “Nouvelle Vague” ile bir teknoloji, hizmet ve temiz enerji markası haline gelerek otomotiv endüstrisine modernlik getirmeyi planlıyor.

2025 yılına kadar 14 temel araç piyasaya sürecek. 7’si tam elektrikli, 7’si C / D segmentinde olacak. Yeni modellerin tamamı elektrikli veya hibrit versiyona sahip olacak.

Renault grubu, “Renaulution”stratejik planın bir parçası olarak, 1984 yılına kadar üretilen eski R5’in elektrikli olarak yeniden canlandırılması olan Renault 5 Prototipinin üzerindeki perdeyi kaldırdı.

Renault Tasarım Direktörü Gilles Vidal şunları söyledi: “Renault 5 Prototipinin tasarımı, mirasımızın kült bir modeli olan R5’e dayanıyor. Bu prototip, moderniteyi, zamanına uygun bir aracı temsil ediyor: Şehir içi, elektrikli, çekici. ”

Otomobil üreticisi, araç için herhangi bir özellik yayınlamadı, bunun yerine tasarıma odaklandı.

Orijinal tasarımdan modern bir şekilde alınan stil öğeleri, çok modern işlevlerle gizlenmiş: kaput hava girişi şarj kapağını gizlemiş, arka lambalar aero kanatçıkları içeriyor ve tampondaki sis lambaları ayrıca gündüz farları.

Yan ızgarada, tekerleklerde ve arka logoda orijinal ‘5’e selamlama var. Ön ve arka logolar yanarak araca ‘hayat’ kazandırıyor. Dikiz aynalarındaki Fransız bayrağı, aracın Fransa’da icat edildiğinin altını çiziyor.

Renault, şimdilik prototip R5 elektrikli aracın üretim versiyonunun ne zaman satışa çıkacağını veya tam teknik özellikleri ne zaman vereceğini henüz açıklamadı.

Kaynak ve Fotoğraflar:

https://en.media.groupe.renault.com/renault

Renault Media

Teşekkürler.

By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.