Volvo’nun tamamen elektrikli ilk Crossover aracı Volvo C40 Recharge

Volvo’nun tamamen elektrikli ilk Crossover aracı Volvo C40 Recharge

By-RAM
by By-RAM
4 Mayıs 2021 0

Volvo’nun tamamen elektrikli ilk Crossover aracı Volvo C40 Recharge

Daha önce tanıtılan XC40 Recharge’ın ve şimdi de C40 Recharge’ın piyasaya sürülmesinin ardından Volvo, önümüzdeki yıllarda birkaç elektrikli model daha piyasaya sürmeyi planlıyor.

C40 Recharge, XC40 Recharge ile aynı CMA temeline dayanıyor, ancak sıfırdan tamamen elektrikli bir araç olarak tasarlanan ilk Volvo modelidir.

XC40 Recharge ile aynı EV mimarisini paylaşmanın yanı sıra, C40’ın ön ucu neredeyse aynı. Tek fark eğimli bir tavan çizgisi ve bazı ilginç tasarım detayları. Bununla birlikte, yeni model, yaklaşmakta olan araçların parlamasını azaltan en son piksel teknolojisine sahip farları olan ilk Volvo’dur. Ayrıca tamamen derisiz olan ilk Volvo.

C40 Recharge, dört tekerlekten çekiş sağlayan bir ikiz motora sahip. Bununla birlikte, 78 kWh pil paketine ve bildirilen 420 kilometre menzile sahiptir. Volvo’ya göre, sınırsız bir veri programı ile etkinleştirilen kablosuz yazılım güncellemeleri sayesinde menzil zamanla artacak. Güç çıkışı rakamları açıklanmadı, ancak XC40 Recharge ile aynı 408 beygir gücünde olması bekleniyor. Şirket, bir DC hızlı şarj cihazı kullanarak, C40 Recharge’ın 40 ila 45 dakika içinde boştan yüzde 80’e çıkabileceğini söyledi.

C40 Recharge Google ile ortaklaşa geliştirilen ve Android işletim sistemini temel alan bir bilgi-eğlence sistemi ile standart olarak gelmektedir.

C40 Recharge bu sonbaharda üretime girecek ve Belçika’nın Gent kentindeki Volvo Cars üretim tesisinde XC40 Recharge ile birlikte üretilecek.

Avatar
By-RAM
By-RAM
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.